HC TJ Šternberk, Blahoslavova 15, 785 01 Šternberk, tel/fax:+420 585 012 761, http://www.hctjstbk.cz, hctjstbk@hctjstbk.cz

Nabidka
  - Hlavní strana
  - Ledova plocha
  - Posilovna
  - Ubytovani

Hokej
Tak nic   - junioři
  - KLM
  - ŽLSŽ
  - 4.třída
  - KLM
  - MINIHOKEJ

Ostatni
  - Historie
  - Stadion
  - Kontakt

HISTORIE HC TJ ŠTERNBERK

Lední hokej začal své působení ve Šternberku oficiálně 13. prosince 1933. kdy skupina českých sportovců založila oddíl ledního hokeje pod hlavičkou Sokolu Šternberk. Hrávali jen přátelská utkání s jinými družstvy ve městě a okolí, neboť žádné soutěže nebyly organizovány. Oddíl ukončil svou činnost po okupaci ČSR. Po skončení II. světové války byla činnost obnovena, většinou v kategoriích mužů a dorostu. Hrálo se na přírodním ledě v různých regionálních soutěžích. Pro nepříznivé přírodní podmínky a také pro nedostatek finančních prostředků byla činnost několikrát přerušena a hráči odešli do jiných oddílů v okolí. Na začátku 70. let se rýsuje možnost vybudovat ve Šternberku umělou ledovou plochu, oddíl obnovuje svou činnost, začínáme družstvem starších žáků, byť bez vlastního ledu. Díky úsilí funkcionářů oddílu a města, začíná výstavba umělé ledové plochy a 7. 11. 1978 je slavnostně uvedena do provozu. Z vracejících se hráčů vzniká družstvo mužů a pak staršího dorostu. Rodí se koncepce činnosti, postupně vznikají družstva ve všech věkových kategoriích. Muži třikrát vítězí v Krajském přeboru II. třídy, k postupu však není odvaha.

V roce 1984 zajišťujeme zastřešení plochy. V roce 1984 vítězí všechna naše družstva ve svých soutěžích, pro další sezónu je Šternberský hokej všemi družstvy v KP 1. třídy. Muži sice ze začátku bojují jen o udržení, ale důraz na práci s mládeží přináší úspěchy. Starší dorost je třetí, přípravka (4. třída) vítězí v celém Severomoravském kraji. V roce 1995 se rodí družstvo žen. Vracíme se k družstvu mužů - cílem je vyhrát KP 1. třídy a postoupit do II. ligy. Daří se to na konci sezóny 1991/1992, v kvalifikaci jsme neuspěli. Další rok opět vítězíme, postup do II. ligy je tentokrát přímý, sen se naplnil. Postupně se zlepšuje kádr mužstva a i práce s ním, po 2 sezónách bojů o udržení mužstvo postupuje ke středu tabulky. Zlepšuje se spolupráce s HC Olomouc, přichází nový kvalitní trenér, diplomatická práce přináší kontakty i s extraligovými celky a příslušnými funkcionáři ČS hokeje. V sezóně 200/2001 mužstvo mužů obsadilo celkově 3. místo v II. HL. skupina východ. V rámci 1. kola TIPSPORT CUPU, kam jsme se probojovali po vítězství nad HC Slezan Opava, muži sehráli dne 1. srpna 2001 zápas s extraligovým týmem HC Vítkovice.

Oddíl během posledních 20-ti let organizoval a zajišťoval řadu přátelských utkání s družstvy Švédska, Finska, Francie, Ruska, Německa, Švýcarska, každoroční soustředění tuzemských i zahraničních hokejistů a krasobruslařů, karnevaly na ledě, diskotéky, pravidelná bruslení veřejnosti setkání s vynikajícími bývalými i současnými hokejisty. Každoročně pořádáme výměnný pobyt sportovců ze Švédska - Kungsbacka.

Oddíl po listopadu 1989, po 2 a půl letech získává majetek celého zimního stadionu včetně pozemku, buduje ubytovací kapacitu a restaurační zařízení. Postupně byť velmi pomalu, jak dovolují finanční podmínky renovuje zařízení. V roce 2000 byla provedena rekonstrukce ledové plochy za vydatného přispění ČSTV Praha, města Šternberka a VOP 026 Šternberk, s.p. V současné době probíhá rekonstrukce stávající kotelny na tuhá paliva na plyn. Tato oblast činnosti tj, finanční zajištění činnosti klubu, celý provoz stadionu a vlastní sportovní činnost družstva, je nejobtížnější a časově nejnáročnější částí života klubu. Věříme, že tak jako jsme svými dosavadními úspěchy zviditelnily město Šternberk v celé republice, konečně přesvědčíme i mnohé sponzory tohoto sportu.